Meniu
Juoda avis | Melagis ant kušetės
483
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-483,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_menu_slide_with_content,width_470,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Melagis ant kušetės

Melagis ant kušetės

Jei reiktų išsirinkti vieną autorių, kuris yra labiausiai prisidėjęs prie Juodos Avies tobulėjimo, tai neabejotinai būtų Irvin D. Yalom, amerikiečių psichoterapeutas. Jo taikomus unikalius metodus bei įvairias technikas taikome tiek mokymų metu, tiek ir kasdieniame gyvenime. Ko gero svarbiausia, kodėl jo knygas paskaityti siūlome ir Jums, yra tai, kad šis nuostabus rašytojas geba puikiai perteikti profesinės patirties subtilybes, naudojant lengvą grožinės literatūros stilių. Būtent todėl jo knygos įtrauks ne tik psichologijos atstovus, bet ir tiesiog įdomios bei intriguojančios istorijos ieškančius skaitytojus.

„Melagis ant kušetės“ – tai knyga, nuo kurios patariame pradėti susipažinimo kelią su I. D. Yalom. Įtraukianti istorija, nuvedanti nuo pykčio iki absurdo, nuo nevilties ir liūdesio iki atradimo džiaugsmo. Pasakojimas aprėpia itin platų spektrą situacijų ir gyvenimų posūkių, aktualių kiekvienam iš mūsų. Knygoje puikiai atskleidžiama keršto varomoji jėga, jo „dėka“ žmogus gali įveikti neįveikiamus darbus ir pasiryžti absurdiškiausioms gyvenimo avantiūroms. Būtent noras atkeršyti yra pagrindinis istorijos variklis, tačiau, ką išmokome iš šios knygos – vienintelis pastovus dalykas yra pokytis. Susidaryta išankstinė, juo labiau smerkianti nuomonė, gali netikėtai pasikeisti ir  net nekenčiamas žmogus gali tapti autoritetu.

Skaitant šia knygą mintys netikėtai nukryps į praeitį – gal tikrai mūsų poelgiai, žodžiai, kuriais norom ar nenorom žeidžiame ir skaudiname kitus, yra tiesiog bandymas išgydyti savo praeities žaizdas, sužeidžiant kitus. Autoriaus naudojamas metodas, pokalbio metu nuo turinio pereiti prie proceso, Juodos Avies nuomone, yra itin vertingas ir gali būti naudojamas kiekvienoje situacijoje. Tai  puikus būdas atidengti tikrąją tiesą, slepiamą po žodžių skraiste, atskleisti, kas būtent dabar vyksta – kokią kaukę esame užsidėję, ko norime pasiekti ir kodėl taip elgiamės.

Psichoterapeuto ir pacientės bendravime taip pat galime atrasti ir būtinus aspektus išlaikyti bei puoselėti bet kokiems santykiams. Tai pasitikėjimo kūrimas, atvirumas, kantrybė, gebėjimas  išlaukti, kol žmogus bus pasiruošęs atskleisti savąją tiesą. Dažnai norime paskubinti įvykius, greičiau viską išsiaiškinti, todėl tik prispaudžiame žmones prie sienos ir pykstame, kai gauname ne visada atvirą atsakymą. O kas jiems belieka? Jei dar žmogus nėra pasiruošęs atskleisti tiesos, skubindami jį ir versdami atvirauti, gausime galbūt ir teisybę, tačiau ji neabejotinai bus pakreipta taip, kad leistų atsakymą paversti saugiu ir tikrąsias mintis užslepiančiu skydu.

Niekaip nepavyks aprašyti visų šios knygos suteiktų dovanų – jų tikrai labai daug. Neįtikėtina, kaip, rodos, tiesiog intriguojanti istorija, paprastas romanas, gali suteikti tiek naujų minčių, atskleisti galybę naujų perspektyvų ir požiūrio kampų. Ir kas svarbiausia – tai tikra! Ne iliuzijos, ne fantastika, ne rožinis, dirbtinis pasaulis – viską galite pritaikyti sau ir išbandyti. Mes jau išbandėme. Ir žinot ką? Veikia!