Meniu
Juoda avis | 2019m. vasario 13-14d., Marijampolė
1455
page-template-default,page,page-id-1455,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_menu_slide_with_content,width_470,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

2019m. vasario 13-14d., Marijampolė

Tada, kai atrodo, kad viskas jau žinoma, nuspėjama, net suplanuota – gyvenimas ima ir padovanoja netikėtumą. Kad ir kokia aiški ir pažinta Marijampolė, kad ir kiek pažinti, jau kartą ten sutikti ir dar kartą į mokymosi erdvę atvykę žmonės – netikėtumas yra neatsiejama sudedamoji Juodos Avies darbo dalis. Taigi, pagarbiai pasitikome netikėtumą ir turėjome garbę dvi dienas stebėtis procesais, grupės gyvenimu bei kuriama istorija.

Jausmai turi savus sluoksnius ir tam, kad būtų galima aiškiau suprasti žmogų, esantį šalia, pirmiausia reikia išgliaudyti daugiau negu vieną asmeninio patiriamo jausmo sluoksnį. Susirinkome ir gliaudėme, o sekėsi – visaip. Taip, kaip gyvenime – kiekvienas savo tempu keliauja į pamokas ir iš jų, o Juoda Avis savo ruožtu dvi dienas nepailsdama  stengėsi neatsilikti palydėjime bei išbuvime.

Kartais sėdėjimas mūsų rate kelia nuostabą ir nesaugumą – darbe kitiems padėti turintys žmonės staiga turi kalbėti ne apie kitus, o apie save. Pripažinti, kad kai aš stipriai supykstu, tai lemia ne kito žmogaus elgesys, o mano pačio nenugludinti kampai – labai sunku. Atsukti savo gyvenimą juostą ir suprasti, kad pasikartojantis elementas skaudžiausiose situacijose esu aš pats – nejauku ir gal net truputį gėda. Tačiau kiekvienas toks atradimas stiprina sąmoningumą ir gilina savęs suvokimą, o būtent tai yra tikrasis raktas darbe su žmogumi. Joks įrankis ar metodas neveiks, jei  Jūs patys nebūsite pagalandę savojo matymo ir sutvarkę asmeninių minčių bei jausmų lentynų.

Poreikis būti suprastam, išgirstam, įvertintam – labai bendražmogiškas. Kiekvienas iš mūsų savyje turime labiau ar mažiau išreikštus, svarbesnius ar ne tokius reikšmingus poreikius. Tai, kad šių poreikių išpildymas reikalingas kiekvienam – gali ir sugluminti. Jei tai apie mane, apie Tave ir apie visus, tai kartais atrodo, kad apie tai kalbėti net nereikia. Turėtų būti savaime aišku, kad iš šalia esančių žmonių tikimės būtent šių dalykų. Tačiau čia ir atsiranda spąstai, nes nepaisant to, kad žmonės labai panašūs, jie ir labai skirtingi, todėl vienam supratingumas gali reikšti nebylų linktelėjimą susitikus, kitam – nesibaigiančius ir tarpusavio ryšį analizuojančius pokalbius. Tad pirmiausia, atsisukite į save, atpažinkite šiuo metu garsiausiai kojomis trepsintį poreikį ir pasidalinkite apie jį garsiai. Tik taip šalia esantys žmonės galės Jums padėti nuraminti tą erzinantį ir nerimą keliantį trepsėjimą 🙂

rsz_20190212_144940