Meniu
Juoda avis | 2019m. vasario 11-12d., Marijampolė
1451
page-template-default,page,page-id-1451,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_menu_slide_with_content,width_470,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

2019m. vasario 11-12d., Marijampolė

Juoda Avis grįžo į vietą, kurioje visai neseniai jau buvo, atvyko pas žmones, kuriuos jau sutiko kažkada, o tada pradėjo naują istoriją, mieste, kuris visada svetingas. Marijampolė su savo nupaišytomis, netikėtai spalvotomis miesto sienomis leido mums dar kartą pasijusti kaip namuose tam, kad būtų galima mokytis ir mokyti.

Sužinojus, kuo vertingas yra savęs pažinimas, pasidaro nė kiek ne lengviau leistis nepramintais takais į susitikimą su savimi. Toks žinojimas gali įkvėpti norą, tačiau drąsą susirinkti žmogui reikia kažkaip pačiam. Ir ši grupė rinko – pamažu, sauja po saujos, dėdamos smiltelę prie smiltelės rinkosi drąsą pažinimui, savęs ir šalia esančio supratimui. Tada, kai atėjo laikas atsisveikinti, grupė atrodė pasiruošusi tikrajam darbui, todėl Juoda Avis viltingai išlydėjo žmonės į gyvenimą tam, kad jie pradėtą kelią mokymosi erdvėje galėtų pratęsti tikrame pasaulyje, kažkur už mūsų simbolinės darbo virtuvės ribų.

Tarpusavio santykis yra tarsi šokis. Tai visada bent dviejų žmonių kūryba, dviejų žmonių statinys, kurio tvirtumas, patogumas ir saugumas priklauso nuo kiekvieno iš jų vienodai. Kartais šokis gali būti sunkus, varginantis, paliekantis viduje skausmą, tačiau vis pasikartojantis, nes taip išmoktas ir įprastas. Norint jį pakeisti – vienam tenka pasitraukti iš nuolatinio scenarijaus ir pakeisti žingsnelius, tikintis, kad ir antroji pusė kartu kurs naują ritmą. Žengti pirmyn, atgal, į šoną ar šiek tiek pasisukti – teisingiausio recepto nėra. Bet kas tikrai neatneš norimo pokyčio – tai stovėjimas vietoje ir laukimas, kad kažkas perjungtų muziką.

Kartais po mokymosi ratą skrajoja patarimai, dažnai – klausimai, būna, jog sukiojasi įžvalgos ar savo vietos ieško nutylėtos mintys. Ši grupė buvo ypatinga tuo, kad po ją skraidė jausmai – iš pradžių nebyliame popieriaus pavidale, o paskui jau gyvi ir tikri dalyvių lūpose. Kasdienėje rutinoje jausmų svarba gali nublankti ir pranykti buitiškose problemose. Neleiskite jiems prapulti šiame besisukančiame rate. Sustojus ir įsiklausius savęs, net didžiausias chaosas gali tapti truputį aiškesnis, nes, visų pirma, daug aiškesnį vaizdą turėsite savo viduje.

rsz_20190212_145253