Meniu
Juoda avis | 2019m. liepos 10-11d., Šilutė
1499
page-template-default,page,page-id-1499,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_menu_slide_with_content,width_470,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

2019m. liepos 10-11d., Šilutė

Šilutė įtraukė Juodą Avį į savitą rutiną ir tarsi padalino gyvenimą į dvi dalis – darbas ir gyvenimas mokymų rate, kada siekiama sename žinojime atrasti kažką naujo, o tuomet gyvenimas atsitraukus nuo rato, kada laiką užpildo pasivaikščiojimai senuoju miesto grindiniu, maistas, vakaras kultūros centre žiūrint filmą, įsiliejimas į vietinės mugės šurmulį ir, žinoma, medučio pirkimas pas močiutėlę, sėdinčią prie savo namų langelio. Juoda Avis džiaugėsi abiem savo gyvenimais Šilutėje ir su didele pagarba ratui leidosi į mokymą ir mokymąsi.

Santykio bei ryšio kūrimas – tai sunkus darbas, prie kurio privalo prisiliesti socialiniai darbuotojai, dirbdami su  žmogumi. Ryšio pabaiga – ne mažiau svarbus veiklos laukas ir procesas, kurį privaloma kurti artėjant darbo pabaigai. Būtent apie pasisveikinimus ir atsisveikinimus buvo kurta dviejų dienų istorija. Daug jausmų keliantys procesai ir mokymai, kuriuose buvo galima tyrinėti save. Susierzinimas, pyktis, džiaugsmas, entuziazmas, apatija, smalsumas, nuovargis – jausmų pareiga yra būti, tai jie ir buvo, lydėdami mus per pokalbius, istorijas bei kartais atsirandančią tylą.

Vienas iš nedaugelio dalyko, kurio žmogus visai negali kontroliuoti, yra laikas. Jo negalima nei atsukti, nei pagreitinti. Jis tiksi vienodai greitai ir jam nesvarbu, ar jūs skubate, nekantraujate, o gal atidėliojate. Kartais laiką bandoma taupyti, kad jo užtektų dar kažkam. Kažkam svarbesniam. Kažkieno kito poreikiams. Bėda ta, kad laikas nesikrauna į jokią dėžutę, jo nenusinešite į rytojų ir nepadovanosite draugui. Vienintelis būdas išnaudoti laiką – tai pasiimti jį sau. Tiek, kiek norisi šią akimirką. Tik taip jis ne tik tiksi, o įgauna neįkainojamą prasmę.

Jūsų sunkiame kasdieniame darbe informacija sukasi nežmonišku greičiu. Tikru iššūkiu tampa kiekviena diena, kurioje reikia viską atsiminti, suspėti ir dar padėti žmogui rytoj gyventi truputį geriau. Gali atrodyti, jog papildomos informacijos, dar vienos teorijos, mokslinių pasiūlymų nebėra laiko kada ieškoti ir skaityti. Gali pranykti ir to prasmė, kai popieriuje perskaityti žodžiai nepadeda padėjus knygą į šalį. Tačiau kaip ir jūs kiekvieną dieną sakote klientui, jog dideli pokyčiai įvyksta mažų žingsnelių šiandien pagalba, taip ir mes sakome jums – viena perskaityta mintis šiandien, mažas teorijos gabaliukas vieną dieną gali turėti įtakos dešimtims žmonių gyvenimų. Nenustokite mokytis! 🙂