Meniu
Juoda avis | Kai sielvartauja vaikai
481
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-481,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_menu_slide_with_content,width_470,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Kai sielvartauja vaikai

Kai sielvartauja vaikai

Kaip dažnai matydami liūdintį vaiką jam sakome ,,neliūdėk‘‘ ar ,,nesijausk blogai‘‘,  lyg vaikas galėtų tiesiog paspausti mygtuką ir išjungti patiriamą jausmą, pakeisti jį kiek pozityvesniu, labiau priimtinu jausmu. Kaip dažnai skausmą dėl augintinio praradimo norime ,,sutvarkyti‘‘  bandydami prarastąjį kuo greičiau pakeisti kitu… Kaip dažnai tikime, kad laikas gydo žaizdas… Bet iš tiesų juk laikas yra bejėgis, jis gali tik ,,bėgti‘‘, nes gydo ne pats laikas, o mūsų veiksmai…

 

Netektys ir įvairių nemalonių permainų sukelti jausmai yra neatsiejama, neišvengiama mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Suaugę žmonės tikrai žino labai daug technikų, padedančių meistriškai apgauti save, pabėgti nuo nemalonių jausmų. Šiuos įgūdžius jie taip pat meistriškai geba perduoti vaikams ir taip užsuka amžiną bėgimo nuo nemalonių jausmų maratoną… Tačiau realybė yra ta, kad nuo jausmų pabėgti nėra įmanoma, juos reikia išgyventi, išjausti. Tai, žinoma, sudėtinga, tačiau tikrai išmokstama, ir būtent dėl šių priežasčių šį kartą mes siūlome knygą, kuri atvirai ir paprastai kalba apie sielvarto išgyvenimą. Tai J. W. James ir R Friedman knyga ,,Kai sielvartauja vaikai’’.

Tik išmokę patys tvarkytis su savo jausmais ir emocijomis, tik išmokę teisingai atsisveikinti, galime mokyti teisingai su sava patirtimi tvarkytis vaikus. Juk nėra blogų jausmų, yra tik tie, kurių dar nemokame priimti ir išjausti. Siūlome Jums knygą apie sielvarto išgyvenimą, kuri gali suteikti žinojimą, kaip padėti sau ir vaikui tvarkytis su negatyviu patyrimu.

Tai labai konkreti knyga, kurią skaitydami galėsite lengvai apgalvoti, ar nedarote pačių pagrindinių klaidų, norėdami palengvinti vaiko sielvartą. Ši knyga ne tik sulaužo pagrindinius mitus, kuriais daugelis šventai tiki, bet ir pateikia alternatyvas, koks reagavimas yra teisingesnis. Norime ją rekomenduoti ne tik tėvams, kurie turi kovoti su mažųjų netektimis, bet ir kiekvienam iš Jūsų, nes susidoroti su netektimis turime išmokti visi. Tuo labiau, kai jau vaikystėje patys dauguma gavome sielvarto nuraminimo patarimus „būk stiprus, negalvok apie tai, ištverk tai vienas“, kurie tik padėdavo paslėpti jausmą, bet niekada taip ir neleido jo išjausti. Ir nebūtina kalbėti apie mirtį. Skyrybos, persikraustymas ar tiesiog santykio pasikeitimas – mes viskam turime išmokti sulipdyti atsisveikinimo mozaiką!